Idee nädalavahetuseks: väljasõit loomafarmi

Allikas: Alpakafarm, Facebook.com

Armsad loomad teevad tuju heaks nii lastel kui ka tööst väsinud täiskasvanutel. Mistahes mure ka ei kimbutaks on see unustatud, kui vaatad alpaka suurtesse ümaratesse silmadesse või uudistad kentsakate jaanalindude tegemisi. Õnneks on terve Eesti täis armsaid miniloomaaedu ja talusid, kus peetakse loomi ja kus saab neid vaadata, katsuda ja toita. Vaatamegi nüüd lähemalt, kus mida näha saab.

Jaanalinnufarm: eksootilised loomad kodusel Muhu saarel

Jaanalinde saab maisiteradega toita. Allikas: Muhu Jaanalinnufarm

Kui teil on minek Saaremaale, siis ei tasu ka Muhu saart vahele jätta. Lisaks ajaloolisele Koguva külale asub seal ka Muhu jaanalinnufarm, mille omanikud on jaanalinde pidanud juba 20 aastat. Kohapeal saab linde lähedalt vaadata ja neid maisiteradega toita. Kuid lisaks jaanalindudele saab näha ka muid põnevaid loomi. Pane ennast valmis sebradeks, känguruteks ja väikesteks känguru moodi wallabideks. Uudista emusid, nunnusid alpakaid, jäneseid ja toredaid ponisid. Muhu jaanalinnufarm on külastajatele avatud kuni 15. septembrini.

Uuri lähemalt ööbimisvõimaluste kohta Kuressaares.

Alpakafarmi selfisid tegema

Alpakad on väga uudishimulikud. Allikas: Alpakafarm, Facebook.com

Alpakad on väga populaarsed loomad ning seetõttu kubisevad ka alpakafarmid külastajatest, kes tahavad armsa loomaga pilti enda sotsiaalmeediasse.

Selleks, et nende nunnude loomadega lähemat tutvust teha, neile pai teha ja neid porganditega toita, tuleb tulla Pärnumaale Are külla. Just siin saate nende uudishimulike loomadega paremini tuttavaks.

Ära muretse, laamad ja alpakad tulevad sinu juurde ka siis, kui sul parasjagu neile süüa anda pole. Kuid need loomad ei talu hästi lärmi ja äkilisi liigutusi. Seega on hea lastele sellest juba varem rääkida.

Pärast loomadega tutvumist võid suveniiripoest kaasa osta alpakavillast valmistatud lõnga või hoopis mälestuseks mõne sooja kudumi. Ööseks on hea mõtte sõita Pärnusse.

Kuristu talu miniloomaaed: hea võimalus õppida tundma taluloomi

Kuristu talus saavad lapsed loomadega lähemat tutvust teha.

Kas tahad, et su laps tunneks hästi loodust ja taluloomi? Kui nii, siis on hea mõte viia nad maale, päris tallu, kus kalpsavad ringi ponid, jänesed kikitavad kõrvu ning haned lähevad hanereas. Nii saab igale koolijütsile ja -eelikulegi selgeks, kust tuleb lõng vanaema lõngakerasse ning mis imeloom on kits, kelle juust nii hästi maitseb.

Miniloomad, kes ootavad su paisid, elavad Tallinna lähistel Ääsmäe külas ja suvel on miniloomaaed avatud kolmapäevast pühapäevani. Talvel vaid nädalavahetusel.

Õpi ratsutama Maria talus Pärnumaal

Maria talus saab õppida ratsutama ning minna ratsamatkale.

Kas su tütar või poeg armastab üle kõige hobuseid? Võib-olla oled ka ise mõlgutanud mõtet korra elus ratsutamist proovida. Mis ka poleks põhjus, hobusetalli külastamine on alati hea mõte.

Maria talus ootab sind 20 hobust, kellega saavad õppida ratsutama nii lapsed kui täiskasvanud. Kui aga tunnete end hobuse seljas mugavalt, võite minna ratsamatkale loodusesse ja lähedalasuvatesse männimetsadesse. 

Maria talu asub Pärnumaal 32 kilomeetri kaugusel Pärnust. Kohale saab Pärnust ka Tõstamaa bussiga.

Ranna Rantšo: saa tuttavaks koduloomadega

Rannaratnšos on ainult sõbralikud loomad. Allikas: Andre Arula

Tule maalilisse Pärnumaa servas asuvasse Lääneranna valda. Siin kadakate ja puisniitude keskel tervitab sind terve rida vahvaid taluloomi. Sind ootavad pikisilmi nii hobused, härjad, kitsed, kutsud, küülikud ja kiisud. Kõik loomad on sõbralikud ning kõiki neid võib katsuda, kallistada ja sööta.

Talu eesmärgiks on purustada erinevaid müüte, mis linnainimestel on tekkinud. Loomadest kaugemal elades võib inimestele ju ikka jääda mulje, et kalkun ründab ja pull on kuri. Siia tulles saab aga veenduda, et kõik loomad, keda austatakse on sõbralikud.

Talus elab ka palju hüljatud loomi, kes on kodu kaotanud, peremeheta jäänud või vigaseid. Nüüd aga on nad leidnud uue armastava pere ning rõõmustavad nii talupidajaid kui külalisi.

Kui loomad on üle vaadatud, minge randa. Nimelt asub 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel imeilus Kukerand, mis oma madala veega on lastele sulistamiseks justkui loodud.

Elistvere loomapargist leiad Eesti metsloomad

Elistveres saab näha metsloomi. Allikas: Maksim Nikiforov

Kas tahaksite õpetada lastele meie metsades asuvaid loomi? Kõik, mis selleks teha tuleb, on sõita Tartu maakonda Vooremaa maastikukaitsealale. Kas laps tunneb juba ära rebase, kitse, karu ja ilvese? Kindlasti pakub suurt elamust ka uhke põdra või karvase piisoni nägemine. 

Avatud on ka pisinäriliste keskus ja peale loomapargi külastust on mõnus võtta ette väike matk Elistvere õpperajal, kuhu pääseb ka lapsevankri ja ratastooliga. Siin saab tundma õppida taimi ning järveäärne vaateplatvorm on hea koht linnuvaatluseks.

Saaremaal asub Küülikuküla

Nunnud jänkud Küülikukülas. Allikas: Kertu Koert

Kõik jänesefännid on oodatud ühte erilisse kohta Saaremaal, nimelt Küülikukülla. Sõrve säärel, Laadla külas elavad kaks venda, kes on ehitanud küülikutele terve küla. Niisiis ei oota teid küülikukülas mitte ainult imearmsad pikkkõrvad vaid ka tõelised puutöö meistriteosed. Nimelt elavad jänesed siin kohalike vaatamisväärsuste makettides. Jänkud on endale kodu leidnud külapoe, jaamahoone, tuuliku, nõiamaja, väikse tõllu ja kääbikumaja makettides. Tulge aga külla ja vaadake see meistriteos oma silmaga üle.

Kohtu värviliste lindudega Papagoi teatris 

Võrumaal saab tundma õppida papagoisid. Allikas: Papagoi Teater

Kui lastel on parasjagu peal piraadivaimustus, tasub ette võtta käik Võrumaale, Rõuge valda, Haanjamehe tallu. Nimelt asub siin ainulaadne papagoiteater, mille etendustel näeb papagoisid lendamas, õpib palju uut nende ägedate suleliste kohta ja saab papagoidega ka juttu puhuda. Kokku elab talus 8 papagoid, nende hulgas ka suur ja värviline aara.

Papagoiteatri perenaine on linnutreener Katarina Bright, kes teab kuidas papagoidele trikke õpetada, neid rääkima panna ning kuidas oma kodulinnust viisakas kaaslane treenida. Nimelt võivad linnud igavust tundes väga lärmakaks ja kurjaks muutuda. Nii tulebki nendega tegeleda. Ta esimene papagoi teab üle 200 sõna, viskab kukerpalle ja loobib palli korvi on seltskondlik ja sõbralik. 

Kui te peale Papagoi Teatri külastust kohe koju minna ei taha, võite ööseks jääda Võrru.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga