Kogu perega teemaparki

Lõpuks ometi on suvi ning varsti käes ka suvevaheaeg. Peale pikka õppeaastat ja hoolas olemist on nüüd aeg pakkuda oma töökatele koolilastele ja korralikele lasteaiapõnnidele üks meeldejääv seiklus. Miks mitte premeerida pere kõige väiksemaid liikmeid vahva päevaga teemapargis? Uskuge mind, sellest saab laste selle suve parim päev, mida meenutatakse naerusui ka veel aastaid hiljem. Niisiis, tee oma perele kingitus ja kingi neile üks tore mälestus. Mängumaid ja teemaparke on Eestis mitmesuguseid. Kuna igale poole on keeruline jõuda, siis on kõige targem valida sobiv teemapark oma lapse huvidest lähtudes. 

Kuhu minna, kui su laps on…

Suur raamatu- ja multikasõber

Kalevipoja koda. Allikas: Ragnar Vutt

Kas sul kasvab kodus väike raamatukoi, kes igal õhtul uut lugu kuulata tahab või juba ise raamatuid neelab? Kui muinasjutud, legendid, müüdid ja multifilmid su järeltulija silmad särama panevad, siis on hea mõte viia nad suvel raamatute ja ekraanide juurest eemale, oma lemmiktegelastega päriselus kohtuma.

Teemapark on hea võimalus ka last läbi mängulise ja seiklusliku tegevuse harida. Sellist võimalust pakub näiteks Kalevipoja koda Kääpa külas Jõgevamaal. Siin saate kõigepealt jalutada Kalevipoja muuseumis ning tutvustada lastele Eesti rahvuseepost ja selle tegelasi. Edasi ootab aga kõiki seiklushuvilisi Kalevipoja seikluspark, kus saab proovile panna oma füüsilised võimed, arendada meeskonnatöö oskust ja üksteise usaldamist. Seikluspargis on olemas nii kõrg- kui madalrada. 

Kohe muuseumi kõrval on aga Kalevipoja mänguhoov, kus saab turnida Kalevipoja hiigelsuurtel toolidel, kiikuda kahemehekiigel ning ringi vaadata vanades taluhoonetes.

Kääpa küla jääb 30-minutilise autosõidu kaugusele Tartust. Bussiga saab Tartust kohale 50 minutiga.

Lotemaa. Allikas: Lottemaa teemapark OÜ

Kui soovite näha laste nägudel kõrvuni venivaid naeratusi, siis viige nad Lottemaale, kus nad saavad kohtuda kuulsa koer-tüdruku Lotte ja kõigi teiste Leiutajateküla asukatega. Tegevust leidub siin terveks päevaks: saate külastada erinevaid maju, hullata seikluspargis, vaadata teatrietendusi, käia kohvikus, mängida pilli, vaadata kuidas porgandid kasvavad või hoopis ujuda lähedalasuvas meres.

Lottemaa asub otse Pärnu külje all. Kohale saab nii bussi kui autoga.

Pokumaa. Allikas: Janika Solmann

Kui teie raamaturiiulilt kaunistab “Pokuraamat,” siis miks mitte võtta ette väike väljasõit Lõuna-Eestisse, Urvastesse ning vaadata ise järgi, mis paik see on, kus heinakuhja meenutavad tarnamättad ellu ärkavad ja tegutsema hakkavad.

Pokumaa on valminud Edgar Valteri “Pokuraamatu” ainetel ning lastele leidub siin palju põnevaid tegevusi. Alguses võite vaadata Edgar Valteri illustratsioone ja maale, siis aga riietada end pokuks.

Pokumaal saate tutvust teha ka Lõuna-Eesti kultuuriga. Etteteatamisel saate minna suitsusauna või meisterdada vurre ja puulusikaid. Kindlasti jalutage ka loodusradadel. Pokumaa on armas paik, kus väike inimene õpib loodust tähelepanelikult uurima.

Pokumaad külastades võite ööseks jääda lähedalasuvasse Sangaste Rukki Majja või Lossispaa Wagenkülli.  

Kilplaste teemapark. Allikas: Silver Köster

Vahel on tore lihtsalt naerda. Kas mäletad kilplaseid, kes olid veidi rumalad ning alati alles pärast aru said, et mõnda tegevust oleks saanud ka teistmoodi teha? Pole midagi teha vahel oleme me kõik elus veidi kilplased. Järvamaal asuv Kilplaste teemapark on hea võimalus neid vahvaid tegelasi ka oma lastele tutvustada.

Kõige parem on pargis seigelda koos giidiga. Vastavalt sellele, kas võtate pikema või lühema retke saate selle raames kuulata naljakaid lugusid, näha näidendit, võtta osa võistlustest ja uudistada kilplaste leiutiste näitust. Töötubades saavad lapsed endale eri kuju, värvi ja lõhnaga seepe valmistada ja tasse maalida. 

Klassikaline mängupõnn

Vudila Mängumaa. Allikas: Vudila Mängumaa

Kas sinu laps lihtsalt mängiks terved päevad ja ööd, kui vaid saaks? Kas imestad vahel, kust kogu see energia tuleb ning kas tal ka vahel mängimisest isu täis saab? Kui su kullake ei püsi üldse paigal, siis sobib tema energiaga kõige paremini mängumaa, kus saab joosta, hüpata ja turnida nii palju kui süda lustib.

Tartu maakonnas Elistvere loomapargi lähedal asub Vudila mängumaa, kus on nii palju erinevaid tegevusi, et tõenäoliselt on kõik suured ja väiksed mänguhuvilised on õhtuks väsinud. Näiteks leiate siit eesti suurima välise veepargi, kus saab liugu lasta 60 meetri pikkusest veetorust. Siin saab hüpata batuutidel, seigelda laste seiklusradadel ja turnida ronimisatraktsioonidel.

Autohullud saavad siin lustida põrkeautodega ja ralliässad mõõtu võtta ATV-del. Kui soovite, võite sõuda aerupaadiga või vurada mööda vett vesirattal.

Miks mitte proovida midagi uut ning panna oma võimed proovile tasakaaluliinil? Või proovida kiikingut? Kui olete võhma välja rabelenud, saate piknikku pidada või teatrietendust nautida. 

Vihmase ilma korral ootavad lapsi sisemine mängutuba, pallimeri, bowling, lauatennis ja käpiknukuteater ning loomulikult võib terve päeva veeta ka elektrooniliste mängude majas.

Vembu-Tembumaa basseinid. Allikas: Vembu-Tembumaa

Teine üliäge mängumaa asub aga Tallinna lähedal Kurtnas. Selle nimi on Vembu-Tembumaa ning tegu on suurima ja vanima kogupere lõbustuspargiga Eestis.

Võtke siia tulles kaasa ujumisriided, sest tõenäoliselt sulpsatate te basseini ning lasete liugu vesiliumägedel. Käige perega saunas, hüpake batuudil või vaadake kes on teie pere mingigolfiäss. Sõitke kartide ja ATV-dega ning hullake mängumajas.

Kui kõht on tühi on siin kaks võimalust. Kas võtate endale midagi mõnusat grillimiseks kaasa või leiate meelepärase toidukoha teemapargist.

Väike roolikeeraja

Liikluslinn. Allikas: Võrumaa Arenduskeskus / Sven Zacek

Kui sul käib kodus üks pidev roolikeeramine ja rallimäng, siis rõõmustab su last tõenäoliselt kõige enam koht, kus saab oma roolikeeramisvõimed proovile panna ja terve päev otsa lihtsalt kihutada.

Üks selliseid autosõidufännide meelispaiku on Liikluslinn. Võru maakonnas Uue-Antsla külas asuv teemapark viib sind otse liiklusesse. Jah, kui vanemad soovivad puhkuse ajal liiklusummikutest pääseda, siis pere pisemad soovivad just vastupidist — mängida, et nemad on tähtsad linnaliikluses liiklejad. Siin on mõnus ka liikluseeskirjadega esimest tutvust teha.

Tule keera rooli või vura ringi jalgrattaga ning õpi mängimise käigus ohutut liiklemist. Liikluslinnast leiad ka vabaõhukino, diskoteegi, kohviku ja spordisaali, nii et igav juba ei hakka.

Tõeliselt elava fantaasiaga

Uhtjärve Ürgoru Nõiariik. Allikas: Nõiariik

Kui teie laps jumaldab kõike, mis on üleloomulik ja ehk ka pisut hirmus või lausa verdtarretav, siis võiksite kaaluda külaskäiku Nõiariiki. Kohtu nõiaperega, kes tutvustab teile Nõiariigi valduseid ja räägib sellest põnevaid lugusid.

Nõiariigist leiab palju tegevusi, millega sisustate kergesti terve päeva. Kuid kindlasti tuleks kõigil külastajatel ära proovida luuavise ja tugitoolijalgpalli. Kohapealt saab laenutada ka paadi, millega minna Uhtjärvele sõitma ning looduskaunis ümbruses võib ka väikse jalutuskäigu ette võtta. 

Nõiariik asub Uhtjärve külas Võrumaal Liikluslinna lähedal.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga