Lastega Lätti: millised teemapargid on väärt külastamist?

Kas tunned ka vahel, et tahaks välismaale, aga mitte kaugele, sest lapsed tüdinevad pikal auto- või lennureisil kiiresti? Kui nii, siis võiksid järgmiseks perepuhkuseks kaaluda Lätit. Naaberriik on lähedal ning omamoodi põnev ja teistsugune, samas kultuuriliselt tuttav ja kodune. 

Lätist on eestlasele eelkõige tuntud Riia ja Jurmala, kuid avastamisväärset jätkub ka mujal. Miks mitte külastada mõnda Läti teemaparki? Siin ongi väike valik põnevaid seiklus- ja lõbustusparke.

Dinosauruste radadel— AB park

Tunniajase autosõidu kaugusel Riiast asub vahva lõbustuspark, kus leidub põnevaid atraktsioone nii erinevas vanuses lastele kui ka nende vanematele. Kindlasti on üheks pargi ägedamaks atraktsiooniks dinosauruste rada kus saab uudistada suuri liigutavaid ja häälitsevaid dinosauruseid. Väikestele pakuvad need elukad suure elamuse. 

Pisut suuremad lapsed saavad aga oma isu täis keerelda kõiksugustel karusellidel.

Ilusa ilma korral võtke kidlasti kaasa ka ujumisriided, sest lõbustuspargis on ka veemaailm. Loomulikult tasub ära proovida ka lastele mõeldud seikluspark. Batuudifännid võivad lõbustada ennast erinevatel batuutidel hüpates.

Kui soovite rahulikumaid tegevusi minge sõitma vesirattaga või tehke üks kogupere minigolfiturniir. Kindlasti tasub ära proovida ka vibulaskmine ning uudistada Läti muinasjutu ainetel loodus nukunäitust. Teemapargis asub ka äge mängulinn.

Varuge pargi külastuseks vähemalt viis tundi. AB pargi külastus on hea kombineerida Riia reisiga.

Muinasjutuline Lidolande

Kes siis ei teaks populaarset Läti toidukohta Lidot? Aga Lido pole vaid taskukohane söögikoht. Lidolande on ka klassikaline lõbustuspark, kust leiad kõik traditsioonilised karusellid.

Pere pisematele pakuvad rõõmu hobustega karusell, väike rong ja mini vaateratas. Veidi suuremad võivad aga nautida juuste tuules lehvimist suurel kettkarusellil. Loomulikult on kõikide autosõprade rõõmuks pargis olemas ka autodroom. Palju põnevust pakuvad ka atraktsioonid, kus on võimalik midagi võita nagu parditiik ja lasketiir. Pange oma täpsus proovile ja võitke auhindu. Keset parki asub aga torn, kus saab nautida kena vaadet tervele pargile ja lähiümbrusele. Eriti ilus on torni sõita päikeseloojangu ajal. Lidoland asub Riia linnas, mis teeb selle külastamise peredele väga mugavaks.

Livu veepark

Tere tulemast veeparadiisi! Kui olete perega Jurmalas, siis tuleks kindla peale ära käia ühes Baltimaade suurimas veepargis— Livu veepargis. Sind ja su peret ootab siin 40 atraktsiooni nende hulgas seitse veetoru. Siit leiad ka Euroopa suurima liutoru Tornado Lasensi. Lapsed saavad sulistada lastebasseinis või turnida Kapten Granti laeval.

Suuremad lapsed ja täiskasvanud võivad ujuda välibasseinis ja teha vettehüppeid. Suur lastelemmik on ka lainebassein, kus saab hullata 1,5-meetri kõrgustes lainetes. Territooriumil tegutseb ka bistroo, baar ning suvisel ajal avab uksed ka jõeääres asuv välikohvik. 

Veepargis on olemas ka spaa-ala, kus võib näiteks saunas mõnuleda. 

Peale Livu külastust on mõnus kogu perega Jurmalat avastada, jalutada linnäärses metsas või pikal mererannal. 

Leia oma sisemine Tarzan Tarzānsi seikluspargis

Suvi on käes, aeg on pere auto peale korjata ja seiklustele vastu sõita. Miks mitte unustada linnaelu sootuks ning minna metsa möllama? Kui puude otsas turnimine on miski, mis paneb su südame kiiremini põksuma, siis suunduge otsejoones Baltimaade suurimasse seiklusparki. Tarzānsi seikluspark meenutab lopsakat džunglit ning seda põhjusel, et see asub Gauja rahvuspargis asuvas Sigulda linnas. Siit leiab külastaja erineva raskustasemega rajad. Lasterajale lastakse kõik põngerjad, kel vanust vähemalt kolm eluaastat. 

Lisaks turnimisele ja trosse mööda laskumisele saab pargis ka tuubiga mäest alla lasta ning see on korralik adrenaliinilaks, kuna kelk võib sisse võtta lausa 40km/h.

Mõnusat ööbimisvõimalust peredele pakub pooletunnise autosõidu kaugusele jääv Karlamuiza Country Hotel.

Tiklu parks — seiklused võrgus

Gauja rahvuspargist leiate aga veel ühe toreda teemapargi. Nimelt asub Lustūzise kaljude lähedal omamoodi seikluspark. Puude vahele on ehitatud võrkudest labürint. Tiklu parks on põnev võimalus seiklemiseks näiteks neile, kes kardavad kõrgust, sest võrgust on võimatu välja kukkuda. Võrgupark sobib nii lastele kui täiskasvanutele ning pärast pargi külastust võib hinge tõmmata kohvik-restoranis ZEIT. Ööbida võib aga taas Karlamuiza Country Hotellis.

Seikle labürintides Beverina labürindipargis

Tere tulemast labürinti! Kas oled valmis ära eksima? Kui labürindid sind paeluvad, siis on aeg külastada Beverina labürindiparki Lätis, kus sind ootab lausa viis labürinti. See Valmeira lähedal asuv park on vahva lastele, kes saavad ringi joosta, puuskulptuure uudistada ja põõsaste vahel teed leida. Kuid labürindipark on tore ka täiskasvanutele, kes leiavad siit ainult täiskasvanutele mõeldud labürindi erootiliste skulptuuridega. 

Üks ägedamaid labürinte on õuduste labürint, kus pimedas kuusikus ekseldes leiate palju verdtarretavat nagu nõiamaja, muumiad, kummitused ja ämblikuvõrgud.

See vahva teemapark on ehitatud eraaeda ning ehkki park tundub esialgu väike, arvestage siiski 2-3 tunnise ajakuluga. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga