Kuidas reisil tehtud pilte põnevamalt kasutada?

Enam ei ole vaja kaasas kanda suuri kobakaid fotoaparaate , kuna tänapäeva nutitelefonid võimaldavad sul teha väikese vaevaga väga kvaliteetseid pilte. Seega on tõenäoliselt ka sinul rohkem kui kunagi varem suur hulk reisipilte, mis kahjuks on salvestatud vaid sinu telefoni või paremal juhul ka arvutisse tõmmatud.

Neist ei tehta enam nii sagedasti nö füüsilisi pilte ehk ei prindita välja ja ei panda albumisse. Tänapäeval jõuame reisilt koju, jagame neid oma suhtlusringides ja sotsiaalvõrgustikes ning siis unustame nad oma telefoni või kõvakettale. Millest on äärmiselt kahju, sest miks me soovime, et meie eredad mälestused kõige eepilisematest seiklustest tuhmuksid?!
Seega, kui soovid hakata oma reisifotosid enam presenteerima, kaalu mõnda neist ideedest, et saaksid neid tegelikult ka iga päev näha ja mõnusaid mälestusi meenutada!

Fotode printimine lõuendile

Fotode printimine lõuendile on üks populaarsemaid viise oma reisifotode kuvamiseks. Lõuendprindid on ilusad, kaasaegsed ja erineva kuju ja suurusega.
Lõuenditrükkidel ei teki pimestamist ega peegeldusi, nii et isegi valgust täis tubades näevad need välja täpselt sellised nagu nad olema peaksid. Põhjuseks see, et nad on valmistatud matt-satiinviimistlusega ja neile trükitakse UV-kaitsega lateksitindid, nii et need ei saa ka päikesekahjustusi.
Vastupidavus ongi üks põhjuseid, miks enamik inimesi otsib lõuenditrükki. Need on valmistatud vastupidavatest materjalidest, mis tõesti kestvad ja saad selle aastateks rippuma panna ilma, et kaotaksid foto kvaliteedis.

Fotokollaaži prindid

Tee fotokollaaž
Tee fotokollaaž

Enamik meist jõuab tänapäeval reisilt koju tuhandete fotode saatel, nii et me ei süüdista sind, kui sul on raske valida nende piltide seast ühte lemmikut.
Kuid miks mitte kaaluda sel juhul foto kollaažilõuendi tegemist ühe lõuenditrüki asemel? Lõuendil fotokollaaž tähendab seda, et sa valid oma lemmikfotodest kombinatsiooni ja kujundada need kuvamiseks samal lõuendil.

Graveeritud pildid

Midagi tõeliselt erilist. Miks ei võiks sa oma fotosid graveerida selle asemel, et neid tavapäraselt trükkida? Isikupärastatud graveeritud puust tahvel on tõesti ainulaadne viis oma fotode kuvamiseks ja see on suurepärane, kui sa soovid oma kodus hoida retrostiili.
Graveeringuid tehakse ka metallile ja graniidile.

Puit-, metalli- ja akrüülprindid

Kui otsid midagi pisut ainulaadsemat kui lõuenditrükk (see on üsna popiks ju saanud), saad oma fotosid printida mitmesugustele muudele materjalidele, sealhulgas puidule, metallile ja akrüülile.
Puidutrükiga lähevad fotod otse puitpinnale ja saad oma viimistluse jaoks valida paljude erinevate võimaluste hulgast. Selliselt kuvatult näevad pildid välja väga luksuslikud ja kunstilised.
Metallist väljatrükkidega trükitakse fotod metallpinnale. See näeb välja väga moodne ning on palju vastupidavam kui muud tüüpi väljatrükid. Lisaks on metallprindid tavaliselt veekindlad ning plekkide ja kriimustuste suhtes vastupidavad.
Akrüültrükid sobivad suurepäraselt wow-efekti loomiseks, sest tegemist on väga kaasaegse kunstiga. See on kõrge eraldusvõimega värvitrükk, mis lisab sinu pildile 3D-efekti, mis trükitakse peegelpildina otse pleksiklaasilehe tagaküljele.

Reisipildid tassile. Pilt:Shutterfly
Reisipildid tassile. Pilt:Shutterfly

Piltide printimine tassidele, taldrikutele ja teistele majapidamistarvikutele

Reisifotode printimise mõte on see, et saaksite meenutada oma eredaid mälestusi võimalikult tihti. Kuid lõuenditrükkide jaoks on vajalik ikka väga palju seinu, kui sa reisid sageli. Siinkohal tulevad appi majapidamistarbed.
Reisifotosid saab printida nii paljudele asjadele, alates kohvikruusidest kuni kalendrite, padjapüüride ja isegi pleedideni välja! Ja seda tüüpi väljatrükid on ka suurepäraseks kingiideeks.
 
Kuidas sina armastad oma fotomeenutusi jäädvustada?

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga