11 viisi, kuidas reisimisel raha säästa

Kuidas reisides raha säästa

Kuidas leida soodne reis? Kuidas reisi planeerimisel raha säästa? Need ja mitmed teised küsimused on kindlasti paljude reisisõprade peades ringi tiirlemas.
Järgnevalt vaatamegi üheskoos mõningaid mõtteid, kuidas sul jääks vabasid rahalisi vahendeid ka peale reisilt tulekut.

1.    Püsi paigal

Selle asemel, et ühest linnast teise ja hotellist hotelli kihutada, püsi ühe koha peal paigal. See on lihtne moodus kuidas kokku hoida. Paljud hotellid pakuvad pikemaajalistele ööbijatele erisoodustusi. Seega järgmine kord, kui väljasõitu plaanid, mõtle, millises linnas oleks pikemalt tegevust ja jää sinna püsima. Samuti küsi otse hotellist, kas neil on soodustust mitme öö broneerimisel.

2.    Ole paindlik

Kui vähegi võimalik, ole kuupäevadega paindlik. Tihtipeale on sedasi, et ühel päeval võib uskumatult kõrge hind teiseks päevaks silmnähtavalt langeda. See sõltub nii pühadest, täituvusest kui ka nädalapäevast. Kui sul on võimalus olla kuupäevade osas paindlikum, on soodustuse saamine väga tõenäoline.

3.    Reisi nädala sees

Tihtipeale on nädalalõpud hotellides kallimad. Seega kui võimalik, katsu oma puhkus ja väljasõit planeerida töönädala sisse. Lisaks soodsamale hinnale saad siis ka kindlasti rohkem ruumi ja privaatsust. Eriti just spaahotellides on see tänuväärt. On ju nädalavahetustel sageli populaarsed spaad (üle)rahvastatud.

4.    Liitu uudiskirjaga

Liitu uudiskirjadega
Liitu uudiskirjadega

Liitu endale huvipakkuvate hotellide ja teiste turismiasutuste e-maili uudiskirjadega. Just neid kaudu liigub tavaliselt esimene info soodsatest eripakkumistest. Kui sa ei soovi neist ilma jääda, mine juba täna ja liitu! Kindlasti ära unusta ka Hotelliveebi uudiskirjaga liitumist, sest siit kaudu saad korraga värsket infot väga paljude Eesti hotellide sooduspakkumiste kohta!

5.    Jälgi sotsiaalmeedia kontosid

Mine pane „like / meeldib“ oma lemmikutele reisifirmadele ja -paikadele. Ka see on kanal, kuhu tavaliselt esimeste seas oma sooduspakkumiste uudised üles pannakse. Ära unusta ka Hotelliveebi Facebooki kontot jälgida: https://www.facebook.com/Hotelliveeb/

6.    Kasuta boonusprogramme

Mitmetel hotellidel ja teistel turismifirmadel on olemas oma kliendiprogramm, kust võid saada nii soodsamaid hindu kui ka aeg ajalt täiesti tasuta lisasid. Uuri kindlasti oma lemmikkohtadest, kas neil ka midagi sellist on.

7.    Jaluta!

Ole aktiivne ja vaata asju aeglasemas tempos – kõndimine on tausta! Sedasi jalutades saad kogeda rohkem, kui auto või ühistranspordiga mööda tuisates.

Sõida rattaga
Sõida rattaga

8.    Rendi ratas

Kui vahemaad jalutamiseks on pikad, rendi jalgratas või tõukeratas. Ka meil Eestis on ju nüüd mitmeid selliseid võimalusi. Nendega sõita on soodsam kui takso võtta. Samuti näed ja koged ka palju rohkem.

9.    Väldi söömisel turistilõkse

Vahel piisab vaid minna mõni tänav kesklinna piirkonnast eemale ja sa näed, kuidas toidupakkumised on märgatavalt soodsamad kui klassikaliste peatänavate kõrval.

10.  Pea piknikku

Ilusa ilma korral ei ole üldse paha mõte minna toidupoodi ja osta sealt üht-teist mõnusat pikniku pidamiseks. Enamus linnades on vahvaid rohelisi pargialasid, kus mõnusas looduses saab korraliku pikniku maha pidada.

11.   Tee tasuta asju

Paljud asjad on siin maailmas ju üldse tasuta.
-Vaata merre kukkuvat maagilist päikeseloojangut.
-Külasta kohalikku turgu.
-Mängi pargis.
-Võta ette üks tore jalutuskäik turismikaardi järgi.
-Uuri, kas linnas toimub mõni tasuta tänavaüritus.
-Jälgi, millal on tasuta muuseumide külastusepäevad.
Millised on sinu nipid säästmiseks?

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga