7 lahedat viisi, kuidas tüütu autosõit lastega üle elada!

Vähe on lapsevanemaid, kes mõtlevad põnevusega eesootavale pikale autosõidule. Rohkem on vist ikka neid, kes peavad sõidukilomeetrite lisandumisega plaanima ka lisategevusi lastele.
Järgnevalt annamegi sulle 7 vahvat ideed, kuidas tüütu autosõit lastega üle elada.

1.    Tee lapsele söödav kaelakee

Selle nipiga tabad kaks ühes ehk siis uudsus ja praktilisus. Selle valmistamiseks sobivad kõik snäkid, mille sees on augud – teraviljarõngad, barankad, kuivatatud õunad ja palju muud. Lükka need niidi või lõnga otsa ja põnevat nokitsemist jätkub pikemaks.

Söödav kaelakee
Söödav kaelakee. Pilt:Blondie and Brownies

2.    Audioraamatud

Kui sa ei soovi neid osta, laenuta kohalikust raamatukogust. Põnevat kuulamist lastele jätkub sedasi pikemateks tundideks. Ja ka meil, täiskasvanutel, tekib kindlasti vahva äratundmisrõõm. Või kui sa ise kuulata ei soovi, keera auto esimestest kõlaritest hääl maha.

3.    Reisiselli tähemäng (eelkooliealistele)

Kui su eelkooliealine laps alles õpib tähestikku, on see mäng tema jaoks justkui loodud. Eesmärk on, et iga mängija lõpetaks lause “Ma lähen reisile …”, kasutades sõna, mis algab tähestiku konkreetse tähega alustades A-st lõpetades Ü-ga.
Näiteks: “Ma lähen reisile autoga.” Mäng kestab senikaua kuni ükski mängija ei suuda enam lauset lõpetada. Seejärel võetakse ette järgmine täht tähestikust.

4.    Reisibingo

Autojuht ütleb ühe numbri, näiteks seitse. Iga mängija kirjutab seega paberile 7-tähelise sõna. Nüüd tuleb olla tähelepanelik. Kõik jälgivad mööduvaid ja parkivaid autosid, püüdes leida nende autonumbrite pealt enda sõnas olevaid tähti. Selle leidmisel saad tähe maha tõmmata. Võidab see, kes leiab kõige esimesena oma sõna kõik tähed.
Näiteks kirjutasid sõna “reisima”. Teist möödub auto, mille numbrimärgil on tähed MFY. Seega saad sa oma sõnast maha tõmmata vaid tähe M.

5.    Ma näen midagi, mis on…

Mõistatamise mängud on toredad ja kaasahaaravad ning neid saab mängida juba väga väikeste lastega. Sarnaneb see veidi tuntud Aliase mänguga.
Üks mängija ütleb, et ta näeb midagi. Vihjetena annab näiteks selle, et mis värvi see asi on. Kokku tuleb leppida, et see vaadeldav objekt asuks siis näiteks autos sees või sellest väljas, kuid silmapiiril. Teised mängijad proovivad ära arvata ja see, kes esimesena õige vastuse ütleb, saab punkt ning tema kord on mõistatus esitada.

6.    Virtuaalne peitusemäng

See on eriti vahva kujutlusmäng. Laps valib mõttes välja koha teie kodus ning ütleb, et peitis end ära. Mis teeb mängu eriti lõbusaks, on asjaolu, et peita võib end kus tahes – kujutlustes mahub mängija nii riidekappi kui lillevaasi. Nüüd hakkavad teised mõistatama, kuhu ta end peita võiks. Selleks esitavad mängijad küsimusi, millele saab vastata kas “jah” või “ei”.

7.    Reisilego

Võta üks karp ja kleebi tema kaane siseküljele lego alusplaat. Karbi enda sisse saab aga mugavalt panna legod. Just nii lihtne, kuid hea plaan on reisile kaasa võtta legosid.

Leo reisile kaasa
Reisilego. Pilt:kvbarn.blogspot

 
Need on vaid mõned vahvad ideed, mida järgmisel autosõidul proovida selle lõbusamaks muutmisel.
Kas sinul on omad nipid? Kuulaksime neist hea meelega! Kirjuta palun kommentaaridesse!
 
Tekst: Brit Mesipuu
 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga