Värska Kuurortravikeskus – värskendus nii seest kui väljast!

Värska Veekeskus
Värska Veekeskus

Sel nädalavahetusel käisime perega Värska Kuurortravikeskuses. Meie valikusse langes Hotelliveebiski müügil olev perepakett õhtusöögiga Värska Veekeskuse majas. Pakett sisaldab endas peretuba Veekeskuse majas (meie mahtusime sinna 5-kesi), buffet õhtu- ja hommikusööki, veepargi, jõusaali ja saunade piiramatut kasutust lahtiolekuaegadel ja hommikumantleid. Seega kõike, mida üks korralik puhkus sisaldama peaks.

Lihtsuses peitub võlu

Värska Veekeskuse hotellituba
Värska Veekeskuse hotellituba

Tuba asus meil Veekeskuse majas. Tegemist oli tagasihoidliku sisustusega toaga, mis ometi rahuldas ära kõik põhivajadused. Koosnes see mõtteliselt kahest toast. Eesruumis olid laud, televiisor ja lahtikäiv diivan. Tagumises aga suur ja väike voodi ning meie puhul olid sinna lisatud ka kaks beebivoodit. Hoolimata rohketest ööbijatest tuba siiski liiga kitsaks ei jäänud ja saime kõik kenasti toimetatud.

Värskat, ka välispidiselt!

Värska Kuurortravikeskuse teeb unikaalseks tema seotus kultusliku Värska veega. Kusjuures erinevatest puurkaevudest tulevat vett on sul võimalus testida juba Veekeskuse maja fuajees. Samuti jätkub seda spaa osasse, kus saad mõnusalt selle sees lesida. Veekeskus ise on pisut ehk vanema ilmega, kuid siiski leidub tegevust seal igaühele. Minu pere kolm nooremat veetsid pea terve spaas oleku aja lastebasseinis liumäest üles-alla käies. Nii-öelda suurte alal oli veel mitmeid veeprotseduure, mullivanne ja saunasid. Rahvast oli parasjagu, seega olid ka saunad mõnusalt soojad. Vahel tihedama liiklusega spaades jõuab saun ukse vahel edasi-tagasi käijatest maha jahtuda. Siin seda muret ei olnud. Kahjuks ei saanud aga järgi proovida infrapunasauna. Käisin selle ukse taga mitmeid kordi kiikamas, kuid sinna mahub korraga vaid 2 inimest, seega 2,5 tunni jooksul löögile ei pääsenudki.

Värska Sanatooriumi õhtusöök
Värska Sanatooriumi õhtusöök

Tõhus õhtusöök

Hotelli broneerides tuleb arvestada, et veekeskus ja restoran asuvad erinevates majades. Seega tuleb langetada otsus – kas valida ööbimine veekeskusega ühes majas või restoraniga. Meie paketis oli Veekeskuse maja. Seega tuli sööma minekuks riidesse panna ja teise maja poole sammuma hakata. Tegemist on ligi 5-minutilise jalutuskäiguga. Õhtusööki sai valida Rootsi lauast. Valikus oli kala ja kana, juurviljakotlette, keedu- ja ahjukartulit, aurutatud juurvilju ning salativalik. Maiustada sai koogi ja mannavahuga. Seega leidus meile kõigile miskit. Eriti meeliülendav oli paneeritud kana – see maitses imehästi.

 
 
 

Toekas hommikulaud

Värska Sanatooriumi hommikusöök
Värska Sanatooriumi hommikusöök

Ka hommikusöök vastas täiesti ootustele. Värsked salatid, kodujuust, prae- ja keedumuna, omlett, lihapallid ja viinerid, müsli ja hommikuhelbed, puuviljad ja taaskord eileõhtune kook. Eriti rikkalikult oli aga kraami võileiva tegemiseks – singid, vorstid, konservkala, pasteet ja palju muud. Siinne täht oli aga munavõie. Seda ma ei suuda küll meenutada, et mujal oleksin kohanud.

Kokkuvõtteks

Värska Kuurortravikeskus on igati tore puhkusepaik, kui pead lugu klassikalisemast lõõgastumisest. Sanatooriumi osa pakub lisaks veel ohtralt raviprotseduure ja ka jõusaal oli olemas, mis rahuldas ka minu kui sagedase trenniskäija kõik vajadused. Eriti tore võiks olla sealne külastus aga soojal ajal, mil saaks mõnusalt jalutada looduskaunis ümbruskonnas.
 
Hotelliveebis pakutavate Värska Kuurortravikeskuse pakettidega saate tutvuda SIIN! 

 
Tekst: Brit Mesipuu

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga