Läti suusakeskustesse talvepuhkust veetma

Talv linnas on tihti tülikas ning seostub lumerookimise ning hangede vahelt kooli või tööle rühkimisega. Talvetüdimuse vastu aitab aga ka mõni tore talvine tegevus. Parim viis talvest viimast võtta, on seda nautida mõnes suusakuurordis. 

Tunneta adrenaliini järskudest nõlvadest laskudes või naudi vaikset lumesadu talvises metsas suusatades. 

Kui Eesti suusarajad on kõik juba liigagi tuttavad, siis miks mitte heita pilk piiri taha ning veeta mõnus nädalavahetus hoopis mõnes Läti suusakeskuses?

Kõige pikem liug Läti suusakeskuses Ozolkalns 

See Koiva (Gaulja) looduspargis asuv Läti suusakuurort on kuulus selle poolest, et seal asub Läti kõige pikem nõlv. Suuskadel saab siin tuhiseda lausa 500 meetrit jutti. Sõida aga tõstukiga üles ja liugle alla. 

Ozolkalnsis on sobivaid nõlvasid nii neile, kes soovivad trikke teha ja ekstreemsust kogeda kui ka päris algajatele. Muide, Lätis on suusa- või lumelaua koolitus odavam kui Eestis, nii et julgelt võivad tulla ka kõik need, kes pole kordagi elus mäele saanud. 

Ozolkalns on ideaalne nädalavahetuse suusareisiks, sest just siis saab mäkke ka tooltõstukiga. Nõlvadelt avaneb kaunis vaade Koiva orgu.

Hinnad: 1h suusatamist 15€/ 1h suusa- või lumelauavarustus 9€ 

Zagarkalns on parim Läti suusakuurort algajatele

Ka teine kuulus Läti suusakuurort nimega Zagarkalns asub Koiva jõe kallastel Cesises. Siin leidub 12 erineva raskusastmega rada, millest pikim on 240 meetri pikkune.

Sobiva laskumise leiavad endale nii need, kes tahavad rahulikumat ja sujuvamat sõitu, kui ka järsemate lõikude ja teravate kurvide austajad. 

Lumelaudurid saavad möllata lumelauapargis ning algajad suunduda õpperajale. Suusakeskuses tegutseb ka Läti suurim professionaalne suusakool, mis teeb Zagarkalnse suurepäraseks paigaks, kus esimest korda mäesuusatamist proovida. Tule ja proovi järele!

Hinnad: 1 h suusatamist 15€ (kui osta pilet veebist)/ 1h suusa või lumelauavarustuse rent 8€

Talverõõmud Sigulda linna suusarajal

Ozolkalns ja Zagarkalns pole aga ainukesed suusakuurordid Koiva jõe orus. Siguldaski ootab külastajaid suusamägi. Nimelt asub siin Sigulda linna suusarada, kus saab nautida talverõõme ja kauneid loodusvaateid.

Kõigest 52 kilomeetri kaugusel Riiast ja pooleteisttunnise autosõidu kaugusel Valgast asuv Läti suusakuurort pakub füüsilist pingutust nõudvat rada, laia nõlva ja kaasaegset varustust. Tule perega aktiivsele puhkusele, parima sõbraga end proovile panema või sõpradega lõbutsema. 

Kui sa mäesuuska varem proovinud pole, on kohapeal olemas ka instruktorid, kes õige tehnika ja nipid selgeks õpetavad.

Hinnad: 1h suusatamist 18€/ 1h suusa või lumelauavarustus 10€

Riia elanike lemmik suusakuurort Riekstu Kalns 

Läti kõige populaarsem suusamägi Riekstu Kalns asub tunniajase autosõidu kaugusel Riiast. Kohale saab ka bussidega, kuid siis arvestage pooleteisttunnise ajakuluga.

Baldone linna lähedale jäävas suusakeskuses saab nautida 4,9 km nõlvu. Nõlvad on erineva raskusastmega ning pärast lumes tuhisemist, saab puhata mitmetes kohvikutes.

Keskuses on ka murdmaasuusarada ning kelgulaenutus pere kõige väiksematele. Kõik algajad saavad aga trikid ja nipid selgeks instruktori käe all. Lumerõõme saab nautida kuni hilise õhtutunnini. 

Hinnad: 1h suusatamist 16€. Veebist ostes saab sama raha eest suusatada kaks tundi/ 1h suusa- või lumelauavarustus 9€

Valluta Lätimaa kõrgeim tipp Gaizinkalns

Oleme Eestis harjunud mõtlema, et vähemalt on meie Munamägi kõrgem kui Läti künkad. Tegelikkuses Lätimaa kõrgeim tipp väga palju Munamäele alla ei jäägi. Gaizinkalns on 311,5 meetri kõrgune. 

Gaizinkalns suusakekus asub Madona linna lähistel. Sind ootavad kolm nõlva ja murdmaasuusarada. 

Hinnad: tööpäevadel 1 h suusatamist 10€. Nädalavahetustel ja pühadel 15€/ 1h suusa ja lumelauavarustuse rent 8€

Naudi talverõõme Kamparkalnsis

Kuramaal Talsi küngastikus asub keelt sõlme ajava nimega Kamparkalnsi suusakeskus, kus külastajat ootab kaks suusanõlva ning üks lastenõlv. Suusanõlvad on 260 ja 350 meetri pikkused. Lastenõlv on 80 meetri pikkune. 

Vaid viie kilomeetri kaugusel Läti suusakeskusest asub armas väikelinn Talsi, mida kutsutakse ka üheksa künka linnaks. Lisaks kaunile vanalinnale leiab Talsist ka kaks järve.

Hinnad: 1h suusatamist 9€ (argipäevadel)15€ (nädalavahetusel)/ 1h suusa ja lumelaua varustuse rent 6€ (argipäevadel) 10€ (nädalavahetusel)

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga