10 + 1 asja, mida teha pikal rongi- ja bussisõidul

Mida teha bussisõidu ajal?
Mida teha bussisõidu ajal?

Kui sind on ees ootamas pikem bussi- või rongisõit, miks mitte ka auto- või lennureis, siis järgmised soovitused on mõeldud just sulle. Selle asemel, et tundide viisi oma Facebooki ja Instagrami seina scrollida, proovi hoopis mõnd tegevust järgmisest valikust.

Nutimeelelahutus

1.     Loe raamatut või ajakirja

Klassika, kas pole? Millal sina viimati päris kaantest ja lehtedest lugemist käes hoidsid? Järgmine kord sõitma minnes haara üks endale kaasa. Kui pagasis aga ruumi napib, proovi mõnd e-raamatu teenuse pakkujat.

2.     Vaata seriaali või lemmikfilmi

Kas sul on mõni film või seriaal juba pikemat aega mõtteis mõlkunud, kuid aega selle vaatamiseks siiani veel olnud ei ole? Nüüd on see aeg aga käes. Laadi see oma arvutisse või iPadi ja pikema sõidu korral vaata ära kasvõi terve hooaeg!

Kõrvaklapid on head abivahendid pikal reisil
Kõrvaklapid on head abivahendid pikal reisil

3.     Kuula podcaste

Ka eestikeelsed podcastid pakuvad juba üpris laia valikut teemasid. Kui valdad aga hästi võõrkeeli, on assortii lõpmata lai. Vali välja teema, laadi see oma iPodi ja naudi kuulamist kasvõi päevade viisi.

4.     Mängi

Reisid kaaslasega, mängi seltskonnamänge või kaarte. Oled üksi, vali sudoku või mõni teine asjalikku meelelahutust pakkuv mäng. Viimaseid leidub eriti hulganisti mobiiliäppide näol.

Ekraanist väljas

5.     Leia kujundeid

Vaata aknast välja ja leia erinevaid kujundeid pilvedest ja ümbritsevast loodusest.

6.     Planeeri järgmist reisi

Eriti siis, kui pikk bussisõit tähendab käesoleval hetkel ühe mõnusa puhkuse lõppu. Millal ja kuidas võiks alata järgmine?

7.     Õpi keeli

Kui sõidad riiki, mille keel ei ole sulle tuttav, võta aega ja õpi selgeks vähemalt peamised fraasid ja väljendid.

8.     Mandalad

Mandalad pakuvad tegevust pikemaks
Mandalad pakuvad tegevust pikemaks

Tänapäeval äärmiselt populaarsed ja rahustavana mõjuvad värviraamatud on siledal sõiduteel enam kui proovimist väärt.

9.     Kirjuta kiri

Kirjuta (tänu)kiri mõnele oma sõbrale või tuttavale, keda sa sooviksid südamest tänada, kuid sa pole siiani õigeid sõnu leidnud. Nüüd on sul see aeg, et kõik need sõnad ritta seada ja seejärel teele panna. Eriti vahva oleks teha seda paberkirja näol.

10.  Kirjuta endale kiri

Kirjuta kiri endale, mida lugeda näiteks 5 aasta pärast – kuhu sa praegu jõudnud oled, mida teinud, kellega suhtled jne. Kirjuta kõik oma elust ja täpselt sellest, mida sa mõtled ja mis praegu toimub, nii et viie aasta pärast oleks tore esiteks meenutada, ja teiseks näha, kui palju elu vahepeal muutunud on.

+1 Maga!

Kui kõik eelnev ei tundu sulle ahvatlev või oled neid asju juba liiga kaua teinud, siis lihtsalt maga. Sule silmad ja lase õrnal mootorisuminal end rahulikku unne suigutada.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga