Miks kõik peaksid vähemalt kord elus üksi reisima?

Kunagi arvati, et need, kes reisivad omapäi, on üksikud. Tänapäeval on arusaamad muutunud ja üksi reisimine kogub aina rohkem populaarsust. Need, kes käivad üksinda puhkamas ja avastamas, tulevad tagasi värskete mõtete ja võimsama enesekindlusega. Siin on mõned põhjused, miks kõik peaksid reisima üksinda kasvõi üks kord elus!
Vabadus
Üks parimaid asju üksi reisimisel? Vabadus kulgeda kompromisside ja kohustusteta.
Reisipartneriga puhata on muidugi tore, kuid sellega kaasnevad ka kohustused. Vaatamata sellele, et olete tihti samal arvamusel, pead siiski leidma kesktee. Sageli on ikka mingi tegevus, mida üks tahab ja teine mitte.
Vabadus otsustada, kui palju sa oled nõus kulutama oma puhkusele. Tihtipeale kui on plaan sõpradega reisida, siis minnakse kaasa valdavalt enamiku soovidega, kuid sageli rahalised vahendid seda tegelikult ei luba. Üksi minnes saad ise planeerida kui palju ning millele tahad kulutada, mitte käia kannul kellegi teise soovidel.
Kõik valikud ainult sinu kätes. Sa keskendud endale ja otsustad, kuhu minna ning mida teha. Kas tahad osaleda õpitubades, matkata, rattaga sõita, teatrisse minna või lihtsalt logeleda basseini ääres. Sa ei pea pidevalt mõtlema, kas sinu reisikaaslane on ikka rahul. Samuti puudub võimalus, et reisiplaanid on juba tehtud, kuid viimasel hetkel sinu reisikaaslane ütleb ära.
Järgmine kord, kui tahad puhata ning keegi ei saa kaasa tulla, siis ära kahtle ja mine üksinda.

Naine üksi reisil
Üksi reisil

Sotsiaalsus
Üksi reisimine ei tähenda üksildust – see tähendab üksi olemist. Sina otsustad, kas soovid veeta aega iseendaga või tutvuda mõne uue huvitava inimesega. Üksinda puhates saad olla palju sotsiaalsem. Kui sul on sõber kaasas, siis veedad aega ainult temaga ning teistega ei suhtle. Tutvumine uute inimestega sinu reisil on sama tähtis kui imeline söök, protseduurid ja vaatamisväärsused. Nii saad maksimaalselt kogemusi erinevatest sihtkohtadest. Pealegi on sul teiste sealviibijatega juba algul midagi ühist – te armastate reisimist.
Sa õpid üksi olema
Üksi reisimine on lõbus, kuid mitte alati lihtne. See võib olla ebamugav kui pead üksinda sihtkohta otsima, saabuma võõrasse kohta ning langetama ise otsuseid.
Endaga üksi olemine ja läbi saamine on väga oluline ja tervislik oskus. Paljude inimeste õnn sõltub teistest, sest nad toetuvad pidevalt kellegi arvamusele ning otsustele. Üksi reisimine õpetab sul armastama ning väärtustama enda seltsi. Sa õpid langetama julgeid otsuseid, olema iseseisev ning usaldama oma kõhutunnet.
Enesekindlus kasvab
Üksi reisijatest levib arvamus, et nad on väga julged ja enesekindlad. Palju sellest julgusest tuleb eeltööga. Tee põhjalik uuring, mis kuludeks pead valmis olema, mida vaja kaasa võtta ja mis sind üldiselt ees ootab. Tänapäeval on see õnneks lihtne tänu internetile. Saad lugeda, mida on kirjutanud eelmised puhkajad ning märkida tähtsaima üles.
Alati ei pruugi kõik muidugi plaanipäraselt minna. Kui puhates tuleb raskeid ja ebamugavaid üllatusi, siis neid ületades saad sa tugevamaks ja enesekindlamaks nii reisidel kui ka igapäevaelus.
Eneseareng ja eneseleidmine
Tihtipeale on tuttavad öelnud, et nad lähevad reisile ennast otsima. See võib algul tunduda jabur, kuid reisimine tõesti aitab sul mõista, kes sa tegelikult oled.
Kui sinu iga päev on rutiinne – ärkad äratuskellaga, oled üheksast viieni tööl, teed süüa, vaatad telerit ning lähed magama, siis sellise elustiiliga on sul väga raske enda kohta pidevalt midagi uut leida. Sa õpid kõige enam oma mugavustsoonist välja astudes. Üksi reisides sa mõistad, mis on sinu prioriteedid, mis sulle reaalselt meeldib ning kuidas sa kohaned uute väljakutsetega.
Niisiis, kas see võiks olla sinu järgmine väljakutse?

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga