Nõuanded terviseteadlikule reisijale

Toitu teadlikult

Reisil olles on keeruline toituda samamoodi kui kodus. Kui sinu puhkus kestab paar päeva, siis valesti toitumine ei pruugi sinu keha ja enesetunnet väga mõjutada. Nädalasel reisil on juba väga oluline jälgida igat oma toidukorda. Ebakvaliteetne toit võib energia asemel meile anda väsimuse ja halva enesetunde, mis võib reisi kergesti ära rikkuda.
Suur komistuskivi võib olla buffee. Seal on kõike head paremat ning valik on kirju. Toitu võid süüa nii palju kui jaksad. Siinkohal tasuks võtta igast meelepärasest toidust väike kogus. Kõik saab maitstud ning ei tee oma kehale liiga. Samuti kui me oleme teadlikud ja paneme taldrikule ainult seda, mida ka ära sööme, siis väldime ületarbimist.
Mainimata ei saa jätta ekraanide taga söömine. See on tänapäeval meie üks halb harjumus. Söömise ajal tähelepanu mujale suunates ei pane me tähele kui kiiresti ja kui palju me tegelikult sööme, samuti ei märka kui kõht on juba täis saamas. Puhates on meil aega võtta see hetk ning nautida igat ampsu, nii saame parema maitseelamuse ja samuti väldime ka ülesöömist.

Liigu palju 

Sõida rattaga
Sõida rattaga

Me inimestena oleme loodud liikuma ning mitte paigal istuma. Liikumine mõjub hästi meie rühile ja üleüldisele heaolule ning hoiab keha toonuses.  Liigutama peaks eriti siis kui igapäevaselt sõidad palju autoga või sul on istuv töö. Linnareisidel ei ole probleemi palju jalutada, sest on põnevaid kohti kuhu minna ja mida näha. Ringi kõndides näed palju rohkem kui autoga ühest sihtkohast teise sõites. Looduses puhates on hea ette võtta mõnusaid jalutuskäike metsas või mere ääres. Pane ära nutiseadmed ning naudi, anna oma vaimsele poolele ka puhkust.

Piisav uni

Ära ei tasu unustada ka und. Kiire elutempo juures on hea uni meile ääretult tähtis. Ilmselt sa juba tead kui palju sinu keha vajab öötunde, et tunda end puhanuna ning hästi. Reisi ajal ära kindlasti tee kompromisse oma une arvelt. See on oluline, et saaksid oma väljasõidust võtta maksimumi ja pärast puhkust oleksid energiat täis.

Sportimine vabas looduses
Sportimine vabas looduses

Leia treeningvõimalusi

Parim viis hoidmaks tervislikku eluviisi kodust eemal on eeltöö. Otsi välja parimad tervisekeskused, spaad ja jõusaalid sinu sihtkoha ümber. Paljudes spaades on juba jõusaalid olemas ning viiakse läbi ka rühmatrenne, neist populaarseim on jooga. Jooga aitab vähendada stressi, parandada unekvaliteeti ning langetada kaalu.
Spaa on alati kindla peale minek, sest pakub lõõgastust, protseduure igale maitsele ning toit on mitmekülgne. Mitmed majutusasutused pakuvad külastajatele ka jalgrattaid, millega saab mõnusalt treenida.

Joo vett

Sellest räägitakse meile kõikjal, kuid seda ka põhjusega. Kui veedetakse aega uues kohas ja kõik on väga põnev, siis sageli unustatakse vee joomine ära. Piisav vedeliku tarbimine aitab vältida pea ringlemist, peavalu ja väsimust. Nii saad nautida oma reisi täiel rinnal. Vee tarbimist peaks jälgima eriti suveperioodil, kui on palav ning looduses olles.

Isiklik hügieen

Et koju tervena naaseda, siis tuleb tähelepanu pöörata ka isiklikule hügieenile. Käte pesemine hoolikalt ja regulaarselt on üks lihtsamaid asju, mida teha saame. Seda, kuidas hoiduda viirustest, saab täpsemalt lugeda siit.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga