Tagasi lapsepõlveaega Mänguasjamuuseumiga

Mänguasjamuuseum
Mänguasjamuuseum

Tartu hotellid pakuvad mitmeid perepakette, kus jätkub lustimist omajagu. Küll aga jääb alati mahti ka üheks väikeseks seikluseks Mänguasjamuuseumisse, et ise nostalgiat tunda ja lastele põnevat vaatamist pakkuda.
Mänguasjamuuseum asub Tartu kesklinna südames, ülikooli ja Toomemäe lähedal Lutsu tänaval. Iga täiskasvanu leiab siit üles oma lapsepõlve, iga laps saab aga kaasa toreda elamuse.

Mänguasjamuuseumi näitus
Mänguasjamuuseumi näitus

Mängulistes väljapanekutes saab näha nukke ja nukumaju, kaisuloomi ja mänguautosid, haruldasi Eesti filminukke, suveniir- ja kunstnikunukke, töötavat mudelraudteed, üleskeeratavaid lelusid ja muid nostalgiat tekitavaid mänguasju.
Külastasime muuseumit 5 lapsega – 3 neist olid 9 aastased, 2 see eest 4 aastased. Ja tõepoolest, uudistamist oli nii noorematele kui vanematele, sest seal on eksponeeritud nii tänapäeva värskeid mänguasju, kui juba mõned aastad tagasi populaarsed olnud mänguasjad. Ja mulle, emana, tegi südame alt soojaks väga 80ndat aastate väljapanek oma retronukkude, nukukärude ja rongiteedega.
Praegu on eraldi eksponaadina välja toodud ka Sipsiku seiklused. Uus näitus “Sipsik seikleb” on kõige väiksematele muuseumisõpradele mõeldud käelisi oskusi arendav mängumaa, kus saab uurida ja uudistada, liugu lasta ja linde toita, herilastega võidelda ja ploomidega täpsust visata. Koos Sipsikuga on võimalik isegi Kuule või Veenusele sõita, sest Sipsiku maailmas on raketiga reisimine täiesti igapäevane asi. Kes kõrgust kardab ja Kuule lennata ei taha, võib minna mõnusale kummipaadireisile, just nii nagu Sipsik seda teeks.

Põnevat käelist tegevust ja mängulusti mängutoas

Mõnusa õhkkonnaga mängutoas saab kogu perega meisterdada, katsetada, joonistada, unistada, voltida, värvida, kostüüme selga proovida ning loomulikult mängida. Mis kõige parem – mängutoa külastamine on muuseumipileti sees, samamoodi käelistest tegevustest juhendaja saatel osavõtt.
Meie meisterdasime sel korral näiteks paberist korve, mida sai loomulikult ka endaga koju kaasa võtta.

Mänguasjamuuseumi näitus
Mänguasjamuuseumi näitus

Miks mitte ka teatrisse?

Mõtlesime oma päeva põnevamaks teha veel ühe etendusega. Muuseumi juurde kuuluv Teatri Kodu ootab kõiki lasteetendusi vaatama. Meie vaadatud etenduseks oli tantsuline näitemäng „Klaabu“.
Lisaks on seal samas majas muuseumi osa peal võimalus teha ise nukuteatrit, osa võtta põnevatest teatri ja mänguasjadega seotud tegevustest ning imetleda mehaanilist nukuteatrit.

Peresõbralikud paketid Tartus

Millise puhkusepaketi juurde Mänguasjamuuseum sobiks? Õige vastus oleks vast kõigi. On ju siin ka täiskasvanutele palju meenutusi.
Kuid eelkõige sobib loomulikult perepakettide juurde.
Tutvu Tartu hotellide perepakettidega! Neid pakuvad sulle V Spaa- ja Konverentsihotell, Art hotel Pallas, Hotell London ja Barclay hotell.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga