Puhkus järve ääres

Autor: Mariann Liimal

Üks mõnusamaid asju suve juures on see, kui saad hommikul plätudega või paljajalu esimese asjana veekogu äärde jalutada ja end kosutavasse järvevette kasta, siis end rannalinasse mässida ning terrassil hommikukohvi nautida.

Puhkuses järve ääres lihtsalt on midagi erilist. See meenutab lapsepõlvesuvesid maal või suvilas ning mõnusaid laisku suvepäevi heade sõprade ja sugulaste seltsis. Kui tahaksid taas kogeda seda, kuidas tundub paljas muru varvaste all ning kui mõnus on sukelduda sooja järvevette, siis ära muretse, kaunid siseveekogud pole Eestimaalt kuhugi kadunud. Vali aga oma lemmik välja ja asu teele.

Harku järv

Allikas: Haabersti linnaosa valitsus

Harku järv on mõnus viis veeta puhkus Tallinnast lahkumata või siis hea põhjus, miks ka suvel võiks pealinna külastada. Harkus on mõnus linnarand, kus linnakeskkond sulandub loodusesse. Siin on hea lai liivariba, kus põngerjad saavad liivalosse ehitada ja mugavalt madalas vees sulistada ning välibassein kõigi tõsisemate ujujate jaoks.

Järve ääres saab mängida discgolfi. Pooletunnise jalutuskäigu kaugusele jäävad nii meri, Vabaõhumuuseum kui ka loomaaed. Ümberringi on mitmeid poode ja šopinguhuvilised leiavad kõik eluks vajaliku Rocca al Mare kaubanduskeskusest. Kui ööbite Rocca al Mare Hotellis võite hõlpsasti veeta toreda nädalavahetuse ka kesklinna minemata.

Viljandi järv

Autor: Rivo Veber

Tere tulemast Viljandisse! Millal sa siia viimati sattusidki? Viljandi oma romantiliste lossivaremete, armsate kohvikute ja käänuliste munakiviteedega on üks neist linnadest, mis on nii mõnegi eestlase südamesse pugenud. Tule ja uuri lähemalt, mis on siis see miski, mis inimesi sellesse väikelinna tõmbab.

Kenal suvepäeval peaksid esimese asjana seadma sammud järve äärde. Laota rannalina liivale või võta istet paadisillale. Naudi päikest, head seltskonda ja ilusat ilma. Lastele pakub suurt rõõmu otse liivale ehitatud mänguväljak ning kindlasti ei tohiks ükski reis Viljandisse lõppeda ilma paadisõiduta just nagu laulus “Viljandi paadimees”.

Pühajärv

Allikas: NJ Visualz

Pühajärv on tõeline pärl Lõuna-Eesti looduses. See metsade ja küngaste vahele peitunud järv pakub kõigile midagi. Siin on imeilus kallimaga päikeseloojangut nautida, aga ka kogu perega rannas mõnuleda. Matkahuvilised võivad teha tiiru ümber Pühajärve. Järve äärde jääb mitu RMK telkimis- ja lõkkekohta aga ka mõnusad privaatsed ujumiskohad. Kui sa aga nii pikka matka ette võtta ei soovi, külasta  Pühajärve mõisaparki, kus kulgeb 3,5-kilomeetrine Murrumetsa matkarada.

Tõeline kirss tordil on aga Pühajärve Spa ja Puhkekeskus. Ööbi kauni looduse keskel, mõnule saunas ning veeda kasvõi terve päev lähedalasuvas liivarannas. Nädalavahetustel saab ka mõisakeldrisse ehitatud pubis jalad elava muusika saatel villi tantsida.

Peipsi

Autor: Näljane Nelik

Eesti suurim järv on põnev selle poolest, et see pakub mõnusat äraolemist paljudele erinevatele inimestele. Loomulikult on see imeline koht kalameestele, aga selle ääres asuvad männimetsad ja pikad liivarannad meelitavad ka rannahuvilisi ning vaikuse ja rahu otsijaid. Järv ise meenutab pigem Läänemerd, kus vesi läheb sügavaks alles paarisaja meetri pärast. See teeb järvest väga mõnusa koha kui sulistada beebide ja väikelastega.

Loodushuvilisi paeluvad kindlasti järve põhjaküljel asuvad paksud metsad ja Alutaguse rahvuspark. Kultuurihuvilistel on aga palju avastada Sibulateel. Käige ära Voronja galeriis, külastage kunstikeskust AmbulARTooriumi ning põigake sisse Kolkja vanausuliste muuseumisse.

Võrtsjärv

Autor: Magnus Heinmets, Visit Estonia

Teine järv, mis igale Eesti kaardil silma jääb on Võrtsjärv. Võrtsjärve avastamist on mõnus alustada Vaibla rannast. Kastke aga varbad vette ja peesitage liivaribal.

Kui olete seikluslikud ja ei karda end märjaks ega mustaks saada tehke peatus Ulge takistusrajal, kus saate ületada veetakistusi, roomata mudas ja ronida üle võrkude. Nii mõnigi takistus on jõukohane ka lastele. 

Edasi võtke suund Oiu sadamasse. See idülliline kaluriküla varustab sind kõigega, mida jõele ja järvele minekuks vajama peaksid. Näiteks saad siit laenutada paadi, kajaki või kanuu. Kõnni lähedalasuval mini-matkarajal ning täida kõhtu otse kiviahjus valminud pitsadega Oiu Pizzas.

Peale väljasõitu Võrtsjärve äärde on mugav sõita näiteks Viljandisse ööbima.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga