Tervisenõuanded neile, kes peavad tihti tegema tööreise

Tööreisid
Tööreisid

Nende jaoks, kes peavad regulaarselt tööl käima kodust eemal, võib tervislikuna püsimine olla tõeline väljakutse. Palju teel olles võid vajaka ja ilma jääda põhivajadustest, nagu uni ja tervislikud toidud. Siiski on lihtsaid asju, mida saad teha tagamaks, et tööreisil olles enda eest hoolitsemist ära ei unustaks.

Ole aktiivne

Sportimine vabas looduses
Sportimine vabas looduses

Hõivatud inimesed ütlevad sageli, et neil pole treenimiseks aega, kuid tegelikult saad trenni teha ka siis, kui sul on vaid mõni minut vaba aega. On olemas isegi treeningrutiin nimega Teaduslik 7-minutine treening, mis koosneb kaheteistkümnest keharaskusharjutusest, mida saad teha kõikjal, kus on sein ja tool. Selline treening sobib ideaalselt inimesele, kes on alati liikvel ja aega napib.

Ära unusta vett juua

Kas oled sageli väsinud või uimane? Kui see on nii, võib sul olla dehüdratsioon. Inimestel on kalduvus juua liiga palju magustatud jooke ja kohvi, kuid mitte piisavalt vett. Selline harjumus võib põhjustada aga selliseid haigusi nagu diabeet või rasvumine. Lihtne lahendus on osta mõnus korduvkasutatav joogipudel, mille saad kaasa võtta ükskõik kuhu. Nii ei saa sa tuua ettekäändeks, et parasjagu puhast vett ei ole käepärast ja seepärast pead käe haarama magusa limonaadi järele. Ühtlasi aitab selle kaasas kandmine sulle veejoomist ka pidevalt meenutada.

Planeeri oma toite

Aktiivsete ja pidevalt hõivatud inimeste teine ühine mure on see, et tervisliku toidu leidmine võib olla keeruline. Just sellise, mis oleks kiire ja käepärane. Lihtne on leida ja ühelt kohtumiselt teise liikudes ruttu kaasa haarata kiirtoitu. See võtab ju vaid mõne minuti ja saad selle ära süüa kasvõi tee peal ühest kohast teise kiirustades.
Üks asi, mis võib selle vastu aidata, on selliste pakendatud einete kaasas kandmine, mis ei rikne kergesti. Olgu siinkohal näitena toodud müslibatoonid, puuviljad, pähklid ja seemned. Samuti võite varuda tervislikke suupisteid, näiteks kaeraküpsiseid, näkileibu ja täistera snäkke.

Lõõgastu
Lõõgastu

Lõõgastu

Tööga seoses reisimine tähendab tihtipeale palju istumist, sõites ühest kohast teise või koosolekuid pidades või siis vastupidi, palju liikumist ja püsti seismist näiteks esitlusi tehes.
See ei ole mitte ainult vaimselt kurnav, vaid ka füüsiliselt nõudlik. Tihti on tagajärjeks pinges lihased. Miks ei võiks pärast rasket töönädalat minna spaasse, et lasta veeprotseduuridel ning massööril oma valusaid lihaseid mudida? See on ka suurepärane viis tööstressi ennetamiseks.

Kuidas hotellis paremini uinuda?
Puhka

Maga

Viimane asi, mille pealt peaksite aega kokku hoidma, on uni. Unevajaduse mitte rahuldamine ei võta mitte ainult energiat, vaid mõjutab ka sinu tuju, mälu ja võimet selgelt mõelda, mis võib ka sinu töö viljakusele kahjulik olla. Kui sul on probleeme magamisega, tutvu erinevate unerituaalide vajalikkusega ja tööta välja endale sobivaim. Olgu selleks siis meditatsioon, lõõgastav tee, raamatu lugemine, oma padja kaasas kandmine või mis iganes, mis aitab sul paremini uinuda.
Hea une tähtsust on lihtsalt võimatu üle hinnata.
 
Tervislikke tööreise soovides!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga